Regulátor plynu Duo Control - Cavagna

Kód: QQ070416 QQ070415 Zvolte variantu
1 492 Kč 1 488 Kč od 1 488 Kč 1 233,06 Kč bez DPH 1 229,75 Kč bez DPH od 1 229,75 Kč bez DPH
Skladem - centrální sklad Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta

Regulátor plynu pro připojení dvou lahví najednou s automatickým přepínáním.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Regulátor plynu pro připojení dvou lahví najednou s automatickým přepínáním při vyprázdnění jedné plynové lahve. Vhodný pro použití ve všech karavanech i obytných automobilech. Bezkonkurenční cena. O polovinu levnější než konkurenční výrobek Truma Duo Control.

  • výrobce: Cavagna Group, Anglie
  • výstupní tlak: 30mbar
  • průtok max: 1,5kg/hod.
  • dvě verze: 1) pro připojovací trubičku s průměrem 8mm, 2) pro připojovací trubičku s průměrem 10mm

 Použití: 

Tento regulátor je navržen pro použití v karavanech a obytných automobilech všech značek. Splňuje normy EN12864 a EN13786. Výstupní tlak o hodnotě 30-35mbar dle evropských standardů. Tento regulátor se nesmí používat za jízdy. 

Instalace

Tlakový regulátor musí být instalován na stěnu tak aby byl chráněn proti vnějším vlivům. Montáž provádíme s použitím montážní podložky (na obr. č. 1)

Tento regulátor je možné montovat v jakékoliv pozici, ale důrazně doporučujeme montáž provádět tak, aby přípojka výstupní trubičky (č.2) směřovala směrem dolů a regulátor byl namontován výše než kohouty plynových lahví. Toto doporučujeme, abyste předešli poškození regulátoru z důvodu nekvalitního plynu.

Regulátor je připojován na systém karavanu prostřednictvím převlečných matek na kovové nebo měděné trubičce o rozměru 8mm nebo 10mm dle zvoleného typu (č.2)

Vstupy do regulátoru a plynové lahve musí být propojeny vysokotlakými hadicemi např: 310/793-5, která má taktéž ochranu proti prasknutí hadice. Tudíž je i vhodnější pro použití za jízdy. Upozorňujeme že tento regulátor nemá tzv. Crash senzor pro použití za jízdy přímo na regulátoru.

 Použití

1. Po připojení plynových lahví k regulátoru zvolte, ze které lahve budete plyn odebírat jako první. Toto provedete otočením šipky směrem k požadované lahvi.

2. Pokud jsou indikátory zelené, znamená to, že lahev na kterou ukazuje šipka, je stále plná. Pokud je indikátor červený, je tato lahev prázdná a regulátor se automaticky přepnul na plnou lahev.

3. Výměna prázdné lahve. Otočte šipku přesně na střed. Pokud zůstane zelená, tak lahev která byla doteď používaná, je ještě plná, pokud indikátor zůstane červený tak jsou obě lahve prázdné. Vyměňte potřebné lahve a zkontrolujte těsnost pomocí pěnivého roztoku.

 

Údržba a bezpečnost

Regulátor nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Je ovšem nutné udržovat těsnění u závitů v dobrém stavu. 

Sledujte stav hadic.

Doporučujeme výměnu regulátoru po deseti letech používání.

 V následujících případech uzavřete kohouty na lahvích:

  • neobvyklé chování hořáků
  • zápach plynu
  • požár

 Zařízení Cavagna DuoControl není schváleno pro použití za jízdy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.